Košík: 0 0,- CZK
Název eshopu
Nastavte si v admin / nastavení / předvolby / SEO

VČELAŘIT JAKO VČELA - Roman Linhart

kliknutím zvětšíte
Včelařit jako včela kniha
Včelařit jako včela knihaVčelařit jako včela knihaVčelařit jako včela knihaVčelařit jako včela knihaVčelařit jako včela kniha
ks
Cena : 299,- CZK
Dostupnost:do 14 dnů
Sklad:96 ks
Stav: Nová

VČELAŘENÍ BLÍZKÉ PŘÍRODĚ S RESPEKTEM VŮČI VČELÁM. Nové nadčasové přístupy, řešení problémů. Metodika vhodná pro každého!

Včelařit jako včela

Po mimořádně úspěšném prvním dílu Myslet jako včela přichází autor s další přelomovou knihou, v níž se tentokrát zabývá včelstvy jako biologickými celky. Podrobně popisuje ekologické požadavky včelstev, dutinu stromu jako jejich přirozené prostředí a přirozenou dynamiku včelího díla. Úvodní teoretická část pak ústí v řešení úlové otázky, optimalizace technologií včelaření i prevence chorob včelího plodu.

Autor razí názor, že je třeba přejít od pracného a násilného včelaření nástavkového k přirozenému včelaření modulovanému.

Kniha vyvrací mnohé mýty o moru včelího plodu a radikálně polemizuje s názory zastánců nástavkového včelaření. Dílo graduje podrobnými metodikami efektivních, biologicky optimálních a téměř bezpracných technologií chovu včel. 

O autorovi:

RNDr. Roman Linhart se vyučil v oboru ovocnář-včelař. Poté pracoval jako profesionální včelař pro podnik Sempra Heřmanův Městec. Po maturitě a pomaturitním studiu zaměřeném na sadovnictí nastoupil na Přírodovědeckou fakultu UP v Olomouci. Po ukončení studia pracoval jako zoolog (entomolog) na AOPK ČR Olomouc. 

Od té doby vyučuje odborné předměty na SŠZ a VOŠ Chrudim a na včelařském učilišti v Nasarkách Biologii včely medonosné, Chov matek a jiné odborné předměty.

Odborným zaměřením Romana Linharta je problematika evoluční biologie včely medonosné, její sociobiologie, etoekologie a epizootologie závažných chorob včel a včelího plodu. Úzce spolupracuje s prof. RNDr. Vítězslavem Bičíkem CSc. a doc. RNDr. Jiřím Vagerou CSc.

 Podrobnosti: 

  • Kniha: Včelařit jako včela 
  • Autor: Roman Linhart
  • Vydal: Mladá fronta
  • Rok vydání: 2019
  • Vazba: Vázaná s přebalem
  • Počet stran: 296 

 

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace