SILICE Z CITRONU.
Posiluje sebevědomí, reakční a koncentrační schopnost, osvěžuje.
Silice z citronu je antiseptická, insekticidní, deodorační, protizánětlivá a močopudná. Působí při infekcích, astmatu, kašli, akné, lupech, vysokém tlaku, celulitidě, abscesech, křečových žilách a na mastnou pleť. Je součástí mnoha kosmetických a drogistických přípravků.
Esenciální olej se získává lisováním čerstvého oplodí stromu, jehož domovinou je jihovýchodní Asie, Indie, Čína a Japonsko, dnes se ve velkém rozsahu pěstuje ve Španělsku, na jihu Itálie, Francie a na Sicílii.
Není vhodný pro: pro těhotenství a při kojení doporučujeme se tomuto oleji vyhnout). ři použití tohoto éterického oleje je dobré vyhýbat se přímému slunečnímu záření.
Hlavní komponenty: D-Limonene, Gamma-Terpinene, Beta-Pinene
Použitá část rostliny: Slupky
Extrakční proces: Lisování za studena
Fyzický vzhled: Žlutá až světle zelená kapalina
Země původu: Indie
Obsah: 10ml
Citron je plod citronovníku (Citrus limon). Plody citronů jsou tzv. hesperidia a jsou vejcovitého tvaru, velikosti slepičího vejce či menší. Citron je nepatrně větší než limetka. Mohou být od tmavě, přes světle zelené až do žluta. Citron má výrazně kyselou chuť.
Citrony obsahují velké množství kyseliny askorbové a kyseliny citronové (3,5-8,0 g/100 g), mají přibližně kolem 87 % vody. Proto se využívají jako přírodní okyselovadlo do řady pokrmů, nebo se z nich mačká kyselá šťáva. Dále obsahují bioflavonoidy, pektin, vonné silice, provitamin A, vitamin B, cca 3 % sacharidů. Je též zdrojem vápníku, draslíku, fosforu, hořčíku, železa, zinku a dalších.
Citrusy z řad citroníků pochází ze subtropů, ale citrus lze pěstovat i v Česku v mírném pásmu, a to ve sklenících či doma při pokojových teplotách. Ideální jsou slunné, závětrné balkony. Ve velké míře se průmyslově pěstuje v Itálii.
Vzrostlý strom může v závislosti na druhu a lokalitě rodit ročně něco mezi 200 až 1 500 citrony.