Košík: 0 0 CZK
Název eshopu
Nastavte si v admin / nastavení / předvolby / SEO

FENOMENÁLNÍ VČELY Biologie včelstva jako superorganizmu - Jürgen Tautz

kliknutím zvětšíte
Fenomenální včely - kniha
ks
Cena : 329 CZK
Dostupnost:do 14 dnů
Sklad:50 ks
Stav: Nová

Ojedinělá kniha vydaná již ve 13 jazycích, nejnovější pohledy na život včel, úchvatné fotografie.

FENOMENÁLNÍ VČELY

Kniha představuje včelstvo jako superorganizmus, který patří mezi nejúžasnější druhy naší planety. Ve včelích koloniích dnes vědci nacházejí vymoženosti typické např. pro savce, ale i vlastnosti jednobuněčných organizmů. To vše dělá ze včel mimořádně vývojově úspěšný druh, fascinující odborníky i laiky. 

O včelách a včelaření bylo napsáno už mnoho knih a jsou si v jistém podobné. Tato kniha je unikátní v tom, že se na včelstvo dívá jako na superorganismus. Kniha byla přeložena do 13 světových jazyků (mimo hlavních i arabsky, čínsky nebo korejsky) a to už o něčem svědčí. Autor se podrobně zabývá jednotlivými oblastmi života včel, vyladěnými milióny let trvajícím vývojem. 

Kniha není určena pouze chovatelům včel, kniha je vědecky fundovaná, ale srozumitelná pro všechny, kdo se zajímají o život kolem nás. Neméně zajímavé jsou i originální fotografie bohatě ilustrující odborný text. 

O autorech:

Jürgen Tautz je profesorem Biocentra univerzity Bayerische Julius-Maximilians-Universität v Nemecku a ředitelem tamějšího kolektivu Beegroup. Jako vědec a předseda Bienenforschung Würzburg (výzkumné středisko včel) sleduje společně se svým týmem stejně intenzivně dva cíle: základní výzkum biologie včely medonosné a zprostředkování získaných poznatků široké veřejnosti. 

Helga R. Heilmann je fotografka, pracuje v základním výzkumu v Beegroup Biocentra univerzity ve Würzburgu a pomáhá autorovi při jeho publikační činnosti. 

Podrobnosti:

  • Kniha: Fenomenální včely
  • Autor: Jürgen Tautz
  • Vydal: Brázda
  • Rok vydání: 2016
  • Vazba: vázaná bez přebalu lesklá
  • Počet stran: 288

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace