Košík: 0 0,- CZK
Název eshopu
Nastavte si v admin / nastavení / předvolby / SEO

Pyramidové ohniště kon-tiki na výrobu biouhlu 80 litrů

kliknutím zvětšíte
Pyramidové ohniště na výrobu biouhlu 80 litrů
Pyramidové ohniště na výrobu biouhlu 80 litrů Pyramidové ohniště - montáž Pyramidové ohniště - montáž Pyramidové ohniště - zapálení Pyramidové ohniště - začátek Pyramidové ohniště na výrobu biouhlu Pyramidové ohniště - opékání Pyramidové ohniště - zuhelňování zahradního odpadu Pyramidové ohniště - zalití vodou Pyramidové ohniště - dřevěné uhlí, biouhel, PRAuhel
ks
Kód:ZT006
Výrobce:Žitel
Cena s DPH : 8 770,- CZK
DPH:21 %
Dostupnost:na objednávku
Sklad:70 ks

Pyramidové ohniště kon-tiki na výrobu biouhlu 80 litrů

Ohniště si můžete vyzvednout na výdejním místu 

Hornická 205/1 Kutná hora.

Anebo ho můžeme poslat přepravní firmou. V tom případě cenu dopravy stanoví přepravní firma podle vzdálenosti a nedá se říct předem. Obvykle to dělá 750 až 950 Kč.

Když si uděláte nezávaznou objednávku v e-shopu, tak vám napíšeme / zavoláme, jaká by byla cena dopravy na uvedenou adresu.

Je možná pouze platba předem.

Výroba ohniště trvá cca 3 týdny.

V tomto ohništi vyrobíte cca 80 litrů biouhlu (dřevěného uhlí určeného pro aplikaci do půdy) a ještě si můžete něco opéct.

Jedná se o menší, lehčí a levnější alternativu kon-tiky pece. 

Návod na obsluhu a užívání ohniště

Pyramidové ohniště na výrobu biouhlu 80 litrů

Pyramidové ohniště - detail šrouby

Pyramidové ohniště - opékání

Pyramidové ohniště - výroba biouhlu

Pyramidové ohniště - zalití biouhlu

Slovo autora pyramidového ohniště Martina Pospíšila

"Od přátel biouhlu a PRAuhlu zvlášť, před časem vznikla naléhavá poptávka po zařízení pro domácí výrobu biouhlu z vlastního zahradního odpadu. Zadání bylo jasné. Zmenšit zařízení, zásadně ho zlevnit a ještě umožnit jeho přepravu od výrobce rovnou zákazníkovi a to běžnou dopravní společností na balíky.

Využil jsem zkušeností s provozem našich Kon – Tiki deep cone kilns, nastudoval  informace ze světa a s inspirací od stavitelů Flat –Tiki kilns a Pyramid kilns jsem se pustili do vývoje Pyramidového ohniště.  Ve snaze ušetřit váhu zařízení jsem otestoval plechy od síly 2mm až po 4mm a zkoušel jejich odolnost a stálost ve tvaru při denním provozu ohniště. Samozřejmě prioritou byla i výroba kvalitního biouhlu z našeho zahradního odpadu. Naším cílem není nablýskaný estét, ale funkční pracant. Proto nekoukáme na mírné deformace dílů při prudkém chlazení rozpáleného plechu a rez, které nemění funkci ohniště.

Výsledkem je Pyramidové ohniště, které má dno z materiálu silného 4mm a bočnice 3mm. Váha je kolem 30kg. Jeho podstatnou výhodou je, že je složené z dílů, které jsou spojené šrouby. Není potřeba ho svařovat a kroužit do kónického tvaru, což zlevňuje jeho výrobu. V rozloženém stavu se dá velmi dobře poslat poštou, takže šetří náklady na přepravu a dopravu k vám. Samozřejmě, že se v něm vyrábí kvalitní biouhel. Na jeden výpal se do něj vejde pohodlně 80l biouhlu a ještě zbude okraj, aby nevypadával při přendávání."

Biouhel je biomasa zuhelnatělá za účelem aplikace do půd. Od dřevěného uhlí se liší tím, že je drobnozrnná, že uhelnatění není uplatněno na kusové dříví, a že výsledný pevný produkt se nepoužívá jako palivo. (Zdroj: cs.wikipedia.org/wiki/Biouhel)

PRAuhel je značka biouhlu, kterou vyrábí spolek Žitel.

PRAuhel je registrovaná pomocná půdní látka, vyráběná technologií Kon-tiki

  • zlepšuje strukturu půdy
  • pomáhá zadržovat vodu a živiny
  • působí příznivě na organismy v půdě
  • zvyšuje pH

Zkratka PRA znamená Pomocný Rostlinný Absorpční uhel.

Chcete prodávat PRAuhel

Prodej PRAuhlu by pro vás mohla být zajímavá forma výdělku.  PRAuhel nemusí prodávat jen obchodní zástupce, ale třeba zahradnictví, farma s prodejem ze dvora, spolky různého zaměření. Tím vytvoříme výdejní místa a umožníme tak nákup PRAuhlu menším odběratelům v ČR. Váš prodej samozřejmě podpoříme a ohodnotíme.

Chcete mít vlastní podnik s výrobou a prodejem PRAuhlu

Pokud jste nadšenec pro biouhel a chcete mít vlastní podnik s výrobou a prodejem PRAuhlu, jsme připraveni vám poskytnout naši technologii a know-how.

Zavolejte a domluvíme se ...

Martin Pospíšil

Mobil 731162589

Kon-tiki pec Martin

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace