SILICE Z KORIANDRU. Proti únavě, na bolesti hlavy, zad a svalů, na lepší trávení.
Koriandr povzbuzuje chuť k jídlu a usnadňuje trávení. Pomáhá při křečích a nadýmání. Má analgetické, afrodiziakální, fungicidní, revitalizační a stimulující vlastnosti. Také je vhodný pro své revitalizující, stimulační a tonizující účinky. Může zmírnit duševní únavu, migrénu a bolesti hlavy. Koriandr je nejstarší koření na světě, od dob starého Egypta se přidává do chleba.
Esenciální olej se získává drcením semen. Jeho domovinou je jižní Evropa, Indie, severní Afrika, Jižní Amerika, Rusko.
Předávkování způsobuje stavy od nevázané veselosti přes agresivitu po silnou nevolnost a únavu.
Upozornění: těhotenství a při kojení doporučujeme se tomuto oleji vyhnout.
Hlavní komponenty: Linalool, Gamma-Terpinene, Camphor, Limonene
Použitá část rostliny: Semena
Extrakční proces: Parovodní destilace
Fyzický vzhled: Bezbarvá až světle žlutá kapalina
Země původu: Indie
Obsah: 10ml
Koriandr setý (Coriandrum sativum) je jednoletá rostlina z čeledi miříkovitých (Apiaceae), planě rostoucí ve Středomoří, odedávna pěstovaná v Indii a v Egyptě. Využívá se v gastronomii jako koření a také v léčitelství. Účinnými látkami jsou především silice a některé vitamíny skupiny B.
U koriandru se sbírá plod a list. Koriandr podporuje tvorbu žaludeční šťávy, čímž příznivě ovlivňuje trávení. Čaj z koriandru pomáhá při bolestech břicha, pocitu plnosti či nadýmání; je doporučován též v čajové směsi s kmínem. Obklady z koriandru pomáhají při revmatických potížích kloubů.
Koriandr se pěstuje také i v Česku, příbuzný anýzu, kmínu a kopru. Používá se jako koření, především k nakládání hub a zeleniny (červená řepa a okurky), do chleba, který tak činí stravitelnější, je klasickou přísadou do perníku, uzenářských výrobků či ryb. Využití nachází také ve výrobě alkoholických nápojů včetně vín. U koriandru jsou poživatelné všechny části rostliny. Každá má své specifické aroma i chuť, rostlina jako celek páchne. Koriandr tvoří jednu ze základních součástí indického karí a uplatňuje se v ostré mexické, arabské i čínské kuchyni.