Košík: 0 0,- CZK
Název eshopu
Nastavte si v admin / nastavení / předvolby / SEO

PLEVEL NA TALÍŘI Susanne Hansch a Elke Schwarze

kliknutím zvětšíte
Plevel na talíři
ks
Cena : 250,- CZK
Dostupnost:do 14 dnů
Sklad:49 ks
Stav: Nová

50 RECEPTŮ Z DIVOKÝCH BYLIN! Krásné fotografie bylin i receptů.

28 druhů plevelu a jak si na něm báječně pochutnat. Krásná obrázková barevná a návodná kniha plná rad a receptů.

Bez varování se objeví v zahradě, nestydatě se tam roztahuje a stojí nás čas a nervy – to je plevel. Tato kniha zábavnou formou radí, jak nezvané návštěvníky vykázat do patřičných mezí a jak si na nich pochutnat.

Elke Schwarzerová představuje 28 těchto tvrdošíjných rostlin jednu po druhé a ukazuje, jak se jich zbavit pletím, jaké triky na ně platí nebo jak je vypudit ze zahrady. A pokud už se vám na zahradě plevel rozrostl, můžete ho rovnou prakticky zužitkovat v kuchyni.

Susanne Hanschová sestavila více než 50 receptů z divokých rostlin, od postupu na přípravu kopřivových karbanátků až po tabouleh s hulevníkem a brusinkami, a dokazuje, že divoké rostliny mají na talíři své místo. A kdoví, až je sami ochutnáte, možná už je ani nebudete považovat za plevel.

O autorkách:

Susanne Hanschová se už jako dítě zajímala o to, co roste v lese a na louce. Studium kulturních věd vneslo do popředí jejího zájmu kulturní aspekty jídla a rakovina přítele ji nasměrovala k výživové hodnotě divokých rostlin. Jak certifikkovaná odborná konzultantka pro jedlé divoké rostliny organizuje v německém Řezně a okolí procházky za divokými rostlinami a vede kurzy vaření. 

Elke Schwarzeová vystudovala biologii a působí jako bloggerka a autorka knih o zahradě, která tráví co nejvíce času na cestách přírodou. Jako kompenzaci ke své práci vývojářky softwaru fotografuje rostliny a hmyz a od roku 2003 zahradničí na zahradě řadového domu v Bielefeldu, kde i na malém prostoru našlo útočiště mnoho divokých rostlin, které často nacházejí využití v kuchyni. 

Podrobnosti:

  • Kniha: Plevel na talíři
  • Autor: Susanne Hanschová a Elke Schvarzeová
  • Vydal: Bronislav Ondraszek
  • Rok vydání: 2022
  • Vazba: pevné matné - paperback
  • Počet stran: 128

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace