Košík: 0 0 CZK
Název eshopu
Nastavte si v admin / nastavení / předvolby / SEO

VIDEO - Letní duhová dílna

Milí přátelé, zveme vás na exkurzi do naší letní duhové dílny.

Podívejte se na video, jak vznikají naše duhová trička ... Usmívající se 

 

Komentáře k VIDEO - Letní duhová dílna

1
16.6.2016 13:02
Marie

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak velká je spotřeba barev na jedno tričko. A nebo spíš kolik přibližně nabarvíte triček, když si namícháte barvy z těch tří základních barev rozmíchaných v litru vody (3 litry barvy = ? kusů triček). Mnohokrát děkuji za odpověď.
Jinak velmi chválím vaše stránky. Jsou pro mě velice inspirativní a těším se, jak se nám vydaří v létě táborová trička :-)
S pozdravem Marie

2
16.6.2016 18:16
Vítek - Duhové tričko.cz

Dobrý den Marie,
samozřejmě záleží, jak velké to tričko je, z jak silného materiálu, jak dlouhé má rukávy, taky jak moc ho vyždímáte poté, co ho namočíte do sody nebo do soli a z jaké části ho pokryjete barvou :-)

Pánské tričko může mít 200g, dětské třeba 100g. Tričko nasaje cca 1 až 1,5 násobek barvy, tedy pánské cca 200ml až 300ml, dětské cca 100ml až 150ml. Bavíme se o plně nabarveném triku.

Ze 3 litrů barvy bych to viděl tak na 20 dětských triček.

Pokud půjde jen o nějakou spirálku uprostřed, tak to může být třeba polovina udaného množství. Barvu můžete i zředit, pak bude o něco světlejší.

Ať se vám to podaří :-)

3
26.11.2017 11:39
Karla

Dobry den :) moc se mi líbí vase barevná tricka, cítím z nich radost ze zivota. Trosku me zarazilo video jak ta barva odteká do umyvadla a pak dál...Ziji na vesnici u kravína a moje voda odtèká do nádrze do vykalu od krav a pak se rozvází na louky. Ráda bych vedela, jestli jste zkouseli nejaké prírodní barvení s pomocí rostlin, korenū, kvetin ecc. Dekuji a preji stastnè dny :)

4
26.11.2017 21:11
Mína

Milá Karlo, děkujeme za poznámku. :-) Ano, z odpadních látek po barvení (obarvená voda po máchání triček) také nemáme příliš velkou radost a také si klademe otázku "co s ní?"... Dopad barviv všeobecně na prostředí jsme zjišťovali na vícero místech a v podstatě nám bylo řečeno, že asi přímo závadné to není, nicméně nám doporučili, že s takovouto vodou (kalem) z čističky pak můžeme hnojit okrasné rostliny... Pokud máte možnost, obarvenou vodu raději vylijte jinam než na místo, kde se budou pást krávy... A ano, o barvení přírodními barvivy z rostlin jsme už uvažovali. :-) Máme k tomu již nastudovaný nějaký materiál a v příštím roce to budeme testovat. Určitě k tomu bude v nejbližší době (po zimě) i nějaké video. :-) Pokud se takováto batika osvědčí, je možné že ji zařadíme i do nabídky našeho e-shopu. Děkujeme za pochvalu, mějte se fajn a šťastné dny i Vám. :-)

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace